Makyajda trend tamamen değişti!

Makyajda yeni trend hepimizin bildiği gibi makyaj yokmuşçasına yapılan makyajlardır. Bu makyaj trendi bize asya ülkelerinden geldi. Bizim yüz yapımıza benzer yüz yapıları olan bu insanların güzellik anlayışı ile güzellik anlayışımız bir hayli benzemektedir. Dolayısıyla bizde bu makyaj türünü tercih eder olduk. Böylece artık sokaklarda gördüğümüz doğallıktan uzak tamamen yapay görünümlü makyajlardan da bir nebze olsun uzaklaşmış olduk.

Makyaj Yapanlar İçin Makyaj Modasından İpuçları

Makyaj malzemelerinden eyeliner kullananlar için bu sezon eyeliner sürerken kalınlaştırıyoruz. Ama geçen sezonlardaki gibi abartı uzatmalardn kaçınıyoruz. Göz makyajınızda soft renklerde far kullanmanızda fayda var. Kişiyi çok daha masum ve sevimli gösteriyor. Doğallığa bir yönelişten bahsetmiştik dolayısıyla pek çok uzmanında söylediğine uyarak bu sezon kahverengi tonlarında far kullanmakta fayda görünmektedir. Yani kahverengi tonları farlar bu sezonda hemen her sezonda olduğu gibi trend ürünlerden biri olmaya devam etmektedir.

Sadelikten ve doğal görünmekten bahsetsek de bu sezon dudaklar ön plana çıkıyor. Bunu da kırmızı rujlar ile yapıyoruz. Ruj çeşitlerinde son yıllarda da oldukça büyük gelişmeler gözlenmektedir. Rujun kullanımını daha pratikleştirmek adına değişik şekillerde rujlar imal edilmeye başlandı.

Ancak fondöten kullanırken en çok dikkat edilmesi gereken şey pek tabi kaliteli fondöten kullanmaktır. Ne de olsa fondötenler yüzünüzü örttüğünüz bir malzemedir. Sağlıksız makyaj malzemeleri ile yüz gözeneklerinizi doldurmak istemezsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kişisel web sitesi