kozmetik ürünleri nedir nelerdir ne işe yarar?

Kozmetik ürünleri ile doğal güzelliğinizi vurgulayabilirsiniz. Ayrıca kozmetik ürünleri bazı gölge oyunları ile yüzünüzdeki bazı kusurları örtmeniz ve beğendiğiniz kısımları ortaya çıkarmanız için size yardımcı olabilen ürünlerdir.

Kozmetik Ürünleri Kullananları Bazı Tüyolar

Renkli gözleri olan kişilere tavsiye olarak da yeşil göze yeşil, mavi göze mavi kalem modası geçti. Daha modern bir görünüm için doğallığı seçin. Siyah kalemleri tercih edin. Kahverengi farları kullanmayı tercih edin. Göz renginize göre gözünüz ile aynı renk far kullanmak zorunda değilsiniz.

Allık kullanımına gelince allıklarınızı kendi cilt tonunuza uygun seçmeniz çok önemlidir. Artık allıklarda da pek çok renk seçenekleri mevcuttur. Birkaç deneme sonucu size en çok yakışanı bulabilirsiniz. Zaten sevdiklerinizin de bu konuda fikrini almanız sizin için bir ipucu olacaktır. Abartılı allık kullanmayın. Yapmacık bir görüntüye neden oluyor. Hafif dokunuşlar ile hafif bir pembelik yüzünüzde çok daha doğal görünecektir.

Kıyafetlerinizde kullandığınız renkler ile yüz makyajınızda kullandığınız renkleri aynı yapmayın. Turuncu bir kıyafet giydiğiniz için örnek vermek gerekirse turuncu far sürmeyin. Bu hem makyajınızı hem kombinizi basit gösterin. Siz yine doğallıktan yana tavır takının. Doğal her zaman daha asil durur.

Fondötenleri cildinize uygularken mümkün olduğu kadar ince bir tabaka halinde uygulamanızda fayda var. Daha sonra da sabitleyiciler kullanarak makyajınızı koruyabilirsiniz. Cilt tipinize uygun fondöten seçerek daha doğal bir uygulama yapabilirsiniz.

kozmetik ürünleri görsel

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kişisel web sitesi