Havlu Kenarı Modelleri Ve Yapılışı

Havlu kurulanma amacıyla kullanılsa da, süsleme denilince akla ilk gelen şeylerden biridir. Geçmişten beri bir kızın elinin hamaratı iğne oyası gibi havlu ve yazma kenarı süslemeyle belli olur. Havlu kenarı modelleri ve yapılışı her genç kızın ilgisini çeker ve herkes çeyizi için iğne oyası yapardı. Günümüzde iğne oyası kültürü az yapılsa da hala çok beğenilmektedir. Artık yapan kişi sayısı azaldığı ve genç kızlar öğrenmediği için özel yapan kişiler bulunuyor.

Havlu Kenarları Modelleri Nelerdir ?

Havlu kenarı modelleri ve yapılışı söz konusu ise birçok model vardır. İnternette resimleri inceleyerek ve sitemizde yapılışlarını takip ederek kolayca yapabileceğiniz modeller:

Dantel havlu kenarı,

Tığ işi havlu kenarı,

İğne oyası havlu kenarı,

Nakışlı havlu kenarı,

Süslü havlu kenarı,

Çiçekli havlu kenarı,

Çıtıflı havlu kenarı,

Gibi çeşitli modeller yapılabiliyor. Binlerce havlu modeli örneği bulunuyor. Bayanlar örnekleri genelde internetten ya da birbirlerinden alarak öğreniyorlar. Özellikle ileri yaştaki bayanlarımızın en büyük zevklerinden bir tanesi torunlarına çeyizinde bir tane de olsa havlu miras bırakmak. Havlu kenarı modelleri ve yapılışı eskiden beri kendileri biliyor ve el emeği olarak bırakmak istiyorlar. Bazen de hazır yapanları bularak parsa ile çeyiz yaptırılabiliyor. Kenarları rengârenk işlenmiş beyaz havlular her evin misafir havlusu olma görevini üstlenmektedir. Sizler de sitemizi takip ederek öğrenebilirsiniz.

en güzel Havlu Kenarı Modelleri Ve Yapılışı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kişisel web sitesi