Elma Sirkeli Su Zayıflatır mı ?

Elma sirkesi uzun yıllardır bir alanda yer bulmuş kozmetik sektöründe de başarılı sonuçlara imza atan aynı zamanda tıp alanlarında da kullanılan bir maddedir. Yaraların tedavisinden saç ve cilt bakımına kadar kullanım alanı bulan bu doğal ürün yüksek tansiyonu, antioksidan etkisiyle LDL kolesterolü ve kan şekerini düşürerek sağlığa da olumlu etkiler sunar.

Elma sirkesi aynı zamanda açlık hissini bastıma özelliğine sahiptir bu nedenle zayıflatmaya olan etkisi son yıllarda oldukça fazla araştırılmaya başlanmıştır.Elbette ki saplık bir beslenme düzeni tercih etmeyen ve aktivitesi düşük kişilerin elma sirkesinden bir mucize beklememeleri gerekiyor. Ancak özellikle tok tutan özelliği ile diyetinize sadık kalmanızı sağlayan özelliklere sahip olduğu da yadsınamaz bir gerçek.

Yemek öncesinde veya yemek sırasında tüketilen elma sirkesinin tokluk hissini uzattığı yönünde bazı araştırma sonuçları mevcut .Bu araştırmalarda yemekle birlikte sirke tüketenlerin bir sonraki öğüne kadar atıştırmalık bir şeyler yeme isteğinin azaldığı ve bir sonraki öğünde daha az yemek yedikleri saptanmış.

Elma sirkesinin zayıflamaya yardımcı diğer etkisi ise kan şekerindeki dalgalanmaların önüne geçmesi. Yemek yedikten sonra artan kan şekeri bir süre sonra hızla düşmeye başlar. Kan şekeri düştükçe yemekten sonra yaşanan “ağırlık çöktü” hissinden kurtulmak için genellikle tatlılara yöneliriz. Elma sirkesi kan şekerinin aniden yükselip düşmesini önlediği için bu tatlı krizlerinden yara almadan çıkma şansımız artar.

elma sirkeli su zayıflatırmı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kişisel web sitesi