Çok Güzel Yazma Kenarı Modelleri

Hanımların çoğu özellikle de ev hanımları yazmaları gerek baş örtüsü olarak gerek de kıyafetlerini tamamlayıcı bir aksesuar olarak kullanmaktadırlar. Hem baş örtüsü hem de aksesuar olarak kullanılan bu yazmalar çarşılarda hazır olarak bulunabilirken, bazı hanımlar yazma kenarlarını kendileri süslemeyi tercih ederler.

El emeği olarak ortaya çıkan bu yazma modellerinin hepsi birbirinden değerlidir. Çünkü yazma hem bize geçmişten kalan kültürel bir mirastır, hem de hanımların becerilerini geliştiren bir el sanatıdır. Ayrıca bu sanat eseri niteliğinde yazmalar sadece kıyafet veya aksesuar olarak değil, evlerde eşyalar üzerinde dekoratif örtü olarak da kullanılırlar.

Yazma kenarları süslenir iken, geçmişten günümüze kadar gelerek hala geçerliliğini koruyan motiflerin yanı sıra, becerikli hanımlar tarafından yepyeni motifler de oluşturulur.

Hanımların bu uğraşları sonucuna çok güzel yazma kenarı modelleri ortaya çıkar. Ortaya çıkan bu yeni modellerin çoğu günümüze uygun olarak modern görünümleri yansıtır. Aynı zamanda eski motifler de güncellenerek tekrar yorumlanır ve bambaşka bir görünüme kavuşur.

Eskiden beri hanımların beğenisini toplayan yazma kenarı modelleri arasında yazma ile uyumlu renklerde yapılan çiçek motifleri ilk sırada yer alır. Geçmişte yapılan çiçek motiflerinin yanı sıra şimdilerde değişik çiçek motifleri farklı malzemeler ile birlikte yazma kenarlarına uygulanıyor. Örneğin, çiçek motfilerinin orta kısmı inciden bir taş ile yapılarak motife ayrı bir hava katılıyor.

 

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kişisel web sitesi