Çim adam nasıl kolay yapılır?

Okul öncesi yada sonrası çocuklarınız içi yapabileceğiniz en eğlenceli etkinliklerin başında çim adam gelmektedir. Çocukların ilgisini çeken çim adam yapılışı itibari ile çok kolay bir elişidir. Evladınızın hem sorumluluk duygusunu hem de yeteneğini geliştirmesine vesile olur.

Sevimli görünümleri ile bulundukları alanlara neşe katmaktadır. Her gün onu sulamak, onunla ilgilenmek ayrı bir tatlı heyecandır. Çocuğunuza böyle tatlı sorumluluklar yükleyerek onun kişisel gelişimine ayrıca destek olabilirsiniz.  Sabahları her kalktığında çim adama sulaması gerektiğini ve onun bakıma ihtiyaç olduğunu bilmesi sorumluluk açısından çok değerli bir şey olsa gerek değil mi.

Çim adam nasıl kolay yapılır?

Çim adam yapımı için gerekli malzemeler:

– 1 tane ince ten rengi kadın çorabı ( Eğer bulamadıysanız koyu renkli olabilir) Lakin çim adam yapımında olmazsa olmaz ten rengi çoraplardır.

– Talaş ( Marangozlardan temin edebilirsiniz? Talaş miktarını siz kendiniz belirlemelisiniz.

– 1 avuç kadar taze çim tohumu

Çim adam yapılışı:  Ten rengi çorabımızın en dibine  ilk evvela çim tohumlarımızı koyalım ve yayalım.

Ardından talaşı ekleyelim. Talaş miktarını siz belirleyebilirsiniz.  Büyük çim adam istiyorsanız, fazla talaş koyabilirsiniz.

Talaşı koyduktan sonra çorabın alt kısmını güzelce dikin Dikerken çorabı germeyi unutmayın. Gergin olması gerekir.

Göz burun ve dudak kısmını keçe ile yapabilirsiniz. Bunun haricinde elişi kağıtları ile yapabilmeniz mümkündür. Resimde nasıl göz ve burun çizildiği görünmekte. Dilerseniz örneklerden istifade edebilirsiniz.

Çim adam bakımı nasıl yapılır?

Çim adamı gerçekten zahmetsiz ve bakımı kolaydır. İğnesiz şırınga ile sabah ve akşam çimlerini sulamanız yeterli olacaktır. 1 hafta gibi kısa bir sürede çimler çıkmaktadır. Çimlerin boyu uzadığı zaman makasla kesin Çünkü çok fazla uzadığı zaman eğri oluyor ve dik durmuyor. Bu yüzden makasla kesiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kişisel web sitesi