bebeğin bakıcıya bırakılması

Özellikle güncel haberlerde sıkça görülen bebeklerin dövülmesi durumu özellikle bakıcı tutan ailelerde sıklıkla görülen bir sorundur.Bebeklerin konuşamıyor ve derdini dile dökemiyor olması para ile tutulan bebek bakıcılarının bebeklere diledikleri gibi davranma konusunda rahatlık vermektedir.Bakıcılar bakım süresince kendilerine daha fazla zaman ayırabilmek için bebeklerin bakımını aksattıkları sıkça yaşanan üzücü olaylardan biridir.

Annenin çalışması ve bebeğe bakacak aile büyüklerinin bulunmaması yada uzakta bulunması nedeniyle  ebeveynler bebeklerini bakıcılara bırakmayı tercih edebilmektedirler.Bu durum eleştiriye açık olsa dahi geçimini sürdürmek zorunda kalan anne ve babaların bakıcı tutmak dışında bir çareleri olmayabilir.Bebeklere bakıcı tutmanın zorunlu olduğu durumlarda bakıcının güvenilirliğine maksimum dikkat etmek gereklidir. Anne ve babanın bakıcının bebeklerine iyi bakacağından emin olarak işe alım yapmaları ve bebeklerini bırakmaları önerilir.

bebeğin bakıcıya bırakılmasıBebeğin bakıcıya bırakılacağı ilk zamanlarda bakıcının gözlemlenmesi gereklidir.Bu gözleme işlemi için eve kamera konularak bakıcının izlenmesi önerilmektedir. Çünkü ödeme yaparak tuttuğunuz bakıcı siz evdeyken bebeğinize maksimum özeni göstereceğinden yakın gözlem altında davranışlarının ne şekilde olacağını bilmeniz mümkün olmaz. Ancak siz evde yokken bakıcıların gerçek yöntemleri izlenebileceğinden bakıcınızı da gerekirse bilgilendirerek eve yerleştirilecek kamera ile davranış ve bebek bakma yöntemlerini gözlemlemeniz önerilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kişisel web sitesi