basen küçültme hareketleri resimli

Özellikle türk kadın tipinin basen bölgesinin kalın olması ülkemizde ki bir çok bayanın basen küçültmeye yönelmesine neden olmaktadır.Türklerin kalıtsal özellikleri armut vücut tipi olduğundan bayanların bel bölgeleri ince ancak kalça ve basen bölgeleri daha geniştir. Basen küçültme hareketleri ancak doğru yapıldığında etki edeceğinden resimli örneklerden faydalanarak basenlerinizi küçültmek için egzersiz yapmanız mümkün olur.

Basen eritme hareketlerinin en etkini squat olarak bilinen çömelme hareketidir.Bu egzersiz yapılırken seri hareketlerle ve ağırlıksız yapılması basenleri küçültecektir.Ağırlık ve ağır ağır yapılması ise kalça bölgesini biçimlendirerek genişletebilir.Eğer kalçalarınız genişse daha hızlı ve ağırlıksız yapmanız gerekir. İki ayağınız omuz genişliğinde açık olacak şekilde ayak topuklarınızı yerden kaldırmadan sandalyeye oturur gibi kalçanızı yere doğru yaklaştırarak bu egzersizi yapabilirsiniz.Dizinizin üst kısmının yere paralel hale gelmesi gerekmektedir.bu hareketi yaparken ellerinizin vücudunuzun önüne doğru uzanmış olması daha faydalıdır.

tumblr basen küçültme hareketleri resimliBir diğer etkili basen küçültme hareketi ise leg press olarak bilinen adım atma hareketidir. Elleriniz belinizde ayaklarınız omuz genişliğinde açık olacak şekilde başlayacağınız egzersizde öne doğru bir adım atıp dizinizin üstüne kalan basen kısmınızı yere paralel olana kadar arka bacağınızı gergin konuma getirmelisiniz. Dışardan bakıldığından büyük bir adım atmış gibi görüneceğiniz bu egzersizde kalçalarınızın dış kısmında k kaslar çalışarak basen bölgenizde ki yağları eritecektir.

Belirtilen hareketleri 10 tekrardan oluşan 3 set ile başlatıp 15 tekrardan oluşan 3 sete kadar arttırarak devam etmenizi öneriyoruz.

basen küçültme hareketleri resimli

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kişisel web sitesi