Ağaç Resmi Nasıl Çizilir

Resim yapmayı öğrenmek istiyorsanız ilk önce ağaç çizmesini bilmeniz gerekmektedir. Doğa ve manzara resimlerinde ağaç çizmek kaçınılmazdır. Bir çok öğrenci çizmekte zorlanıyor ve hevesi kaçabiliyor. Çizebileceğiniz bir çok ağaç türü bulunmaktadır. İşin püf noktasını öğrendiğiniz zaman dilediğiniz ve arzu ettiğiniz ağacı sizlerde çizebileceksiniz.

En kolay ağaç nasıl çizilir?

  • İlk öncelikle yuvarlak bir koca daire çizin. Yapraklı kısımları için içerisine yine yuvarlaklar çizin
  • Gövdesini oluşturmak için iki paralel çizgi çekin
  • Ağaç yukarı doğru büyüdüğü için yaprakları ve dalları yukarı doğru olması gerekmektedir.
  • Gövdenin temeli daha geniş olması gerekmektedir.

Ağaç çizerken belirli hususlara ve önemli noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Gövde bölümünü çizerken uzun olmasına özen gösterin. Ne kadar uzun ağaç gövdesi çizerseniz o kadar dikkat çekici bir hale gelir.

En kolay çizebileceğiniz ağaçların başında çam ağacı gelmektedir. Gövde ve yaprak kısımlarını çizmek bir hayli kolaydır.  Birbirine paralel iki çizgi halinde çizebilirsiniz. Yaprak kısımları sivri olması gerekmektedir.

Youtube videolarını izlemenizi tavsiye ederiz. Burada canlı olarak size nasıl ağaç çizileceği konusunda eğitici videolar göstermektedirler

Asla pes etmeyin ve sürelik alıştırma yapın. Eliniz alıştığı zaman sadece ağaç değil, bir çok objeyi ve nesneyi kolayca çizebileceğinizi görebileceksiniz.

agac-resmi-nasil-cizilir-gorsel agac-resmi-nasil-cizilir-ornegi agac-resmi-nasil-cizilir-resim ornek-agac-resmi-nasil-cizilir

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kişisel web sitesi